top of page

Посадові інструкції слюсаря-сантехніка

ОСББ "Східний, 229-Б"

 

Графік роботи (якщо це не стосується аварійних ситуацій)  

 Пн, Ср, Пт з 9:00 до 12:00

 

 

Слюсар-сантехнік повинен:

 

  • Знаходитись у визначений час на робочому місці.

 

  • Утримувати системи опалення будинку ОСББ та водопостачання у справному технічному стані, що забезпечує безперебійне отримання мешканцями будинку послуг з тепло- та водопостачання.

 

  • Проводити загальні (періодичні) огляди систем водопостачання (холодного та гарячого) та опалення – не рідше трьох разів на тиждень в підвальних приміщеннях, на горищі, в насосних, котельнях та теплопунктах. Про результати огляду повідомляти заступника голи ОСББ, а у разі його відсутності – голову ОСББ .

 

  • Не рідше двох разів на тиждень проводити огляд систем водовідведення − каналізаційних колодців, за умови, що до них є фізичний доступ. Про результати огляду повідомляти заступника голи ОСББ, а у разі його відсутності – голову ОСББ.

 

  • У разі виявлення протікань в системі тепло- та водопостачання, а також водовідведення (або в разі отримання відповідної інформації від мешканців будинку, голови ОСББ чи його заступника) прийняти всі міри для усунення причин протікання та проведести необхідні ремонтні роботи для відновлення тело- та водопостачання.

 

  • Проведення за необхідності розбирання, ремонт і складання окремих ділянок трубопроводів із заміною частин, труб, запірної арматури, кранів і т.д. Усунення течі, в тому числі через розгерметизувався з'єднання.

 

  • При погоджені із головою ОСББ чи його заступником, забезпечує припинення подачі послуг (перекривання стояків) за заявками власників квартир, які здійснюють ремонт, заміну санітарно-технічного обладнання квартир власними силами або за допомогою спеціалізованих організацій, але з урахуванням обмежень, спрямованих на мінімізацію обмеження інтересів жителів:

       1. По завершенню ремонтних робіт в квартирі, слюсар-сантехнік повинен подивитись, які роботи були проведені та чи не нашкодять вони іншим мешканцям будинку, після чого відновити тепло- та водопостачання по даному стояку. 

           2. Система опалення − зазначені роботи проводяться в міжопалювальний період;

           3. Системи водопостачання і каналізації − роботи проводяться в будні дні в робочий час слюсаря-сантехніка.

 

 

  • 25 числа кожного місяця знімати показники холодної води на загальних лічильниках будинку та з інших загальних приладів обліку води в будинку.

 

  • Не рідше ніж раз на рік разом із головою правління або його заступником здійснювати огляд квартирних водомірів, зняття їх показань і контроль пломб (при пошкодженнях останніх доповідається керівнику в той же день).

 

  • Запускати систему опалення.

 

  • При необхідності проводити демонтаж засобів обліку та їх зворотну установку після державної повірки чи ремонту.

 

  • Проведення ремонтних робіт, графік яких визначається головою ОСББ та його заступником за підсумками оглядів внутрішньобудинкових систем тепло- та водопостачання, а також водовідведення.

 

  • Проведення ремонтних робіт при аварійних пошкодженнях трубопроводів, санітарно-технічного обладнання та запірної арматури: свищі, течі, прориви, як в робочій так і при необхідності в позаробочій час.

 

  • Разом з головою ОСББ та його заступником приймає участь у формуванні переліку несправностей у системі тепло- та водопостачання, а також водовідведення, на підставі якого складається план (графік) робіт.

 

  • Проводити заходи направлені на утеплення труб тепло- та водопостачання в будинку, в тому числі після проведення ремонтних робіт – не пізніше як через 7 календарних днів, а в опалювальний період не пізніше, як на наступний день після проведення ремонтних робіт.

 

  • Проводити дрібний ремонт системи опалення, водохімочистки  та гарячого водопостачання в приміщенні котельні.

 

  • З метою мінімізації шкоди визначається наступний порядок дій по усуненню аварій, що виникли внаслідок течі, свищів або проривів у трубопроводах, несправностей запірної арматури:

             1. При отриманні інформації про свище, течі або прориві здійснюється негайне припинення подачі даної послуги у відповідний стояк чи в будівлю.

                 2. Після усунення течі та проведення ремонтних робіт, подача послуги відновлюється.

 

  • Слюсар-сантехнік веде журнал виконаних робіт, в який заноситься інформація про несправності внутрішньобудинкових систем та їх усунення із зазначенням всіх матеріалів, які були використані під час ремонту. Також в журнал заноситься інформація стосовно результатів огляду системи тепло- та водопостачання.

bottom of page